Archive for Prosinec, 2015

Zdařilý krok vpřed…

V září 2015 učinila LECAV v Bystřici zásadní rozhodnutí týkající se mládežové klubovny. Mládežová klubovna, která se nachází v nejnižším patře Luterského centra LECAV, projde po léta odkládanou a přece potřebnou renovací dosud prakticky nevyužívané části prostoru.

Koutek, který byl spíše úložným prostorem a skladištěm vzpomínek členů mládeže, se má stát reprezentativním místem pro trávení volného času mladých.

Za zmínku stojí zvláště to, že iniciativu pro změnu vydali mladí, kteří se taktéž k renovaci přičinili vlastními silami. Pravidelně v pátek chodili do klubovny a v praxi využívali technických znalostí, které získali během studia, nebo doma od svých rodičů.

Koutek v klubovně byl nimi vymalován, dostal nový koberec, rohové sedačky a zcela nové led osvětlení. Tato část se stala nápaditou a moderní částí klubovny, kde se mladí můžou cítit jako doma.

Kromě vikářů Molina a Retmaniaka, pravidelně pomáhali Michal Čmiel, Bogdan Krzywoň, Daniel Mitręga, Mirek Farana, Jan Turoň aj.

Z počátku obávaný plán se po slavnostním otevření 18.12.2015 ukazuje jako výborné řešení. Mladí si tento koutek oblíbili. Zvláště nejmladší členové jsou z něj nadšení a jen tak si sedí na sedačkách a povídají o svých zážitcích. Prostor taktéž slouží jako místo pro společenské hry nebo nekonvenční prostor pro rozjímaní nad Božím slovem v rámci setkání mládeže.

Mgr. Eva Turoňová